در حال بارگذاری ...
 • پرداخت ۳۲ همت تسهیلات ودیعه مسکن از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون

  انتظار می‌رود تا در سال جدید تمامی بانک‌ها به‌ویژه بانک سامان در پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن همکاری بیشتری داشته‌ باشند .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ،‌ مدیرکل دفتر پایش طرح‌های نهضت ملی مسکن از پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به میزان ۳۲ همت به ۴۳۱ هزار و ۴۰ متقاضی این تسهیلات از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون خبر داد .

  احمد خادمیان روند ارائه تسهیلات ودیعه مسکن را تشریح کرد و گفت: تاکنون یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۲۰۱ متقاضی در سامانه تسهیلات ودیعه مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد یک میلیون و ۳۶۲ هزار و ۶۵۱ متقاضی حائز شرایط شناخته شدند . از این تعداد ۹۵۴ هزار و ۸۱۲ متقاضی به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن معرفی شدند .

  خادمیان توضیح داد : از ابتدای طرح نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم تاکنون بانک‌ها در مجموع ۳۲ همت به ۴۳۱ هزار و ۴۰ متقاضی وام ودیعه مسکن پرداخت کردند . بانک‌ها باید در پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن تسریع بدهند .

  به گفته خادمیان ، ترتیب بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن شامل ؛ بانک ملی با ۹۹ هزار و ۱۵۱ فقره، بانک ملت با ۸۱ هزار و ۴۵۵ فقره ، بانک تجارت با ۵۹ هزار و ۷۳۵ فقره، بانک صادرات با ۵۱ هزار فقره ، رفاه کارگران با ۳۵ هزار و ۴۶۰ فقره ، سپه با ۳۴ هزار و ۴۶۰ فقره ، آینده با ۱۴ هزار و ۴۳۵ فقره ، پارسیان ۱۰ هزار و ۸۹۸ فقره ، سینا با ۱۰ هزار و ۵۶ فقره ، پاسارگاد با ۸ هزار و ۹۰۲ فقره ، شهر با ۶ هزار و ۵۷۰ فقره ، سامان با ۴ هزار و ۲۹۵ فقره ، پست ایران با ۳ هزار و ۶۹۹ فقره ، مؤسسه اعتباری غیربانکی ملل با ۳ هزار و ۲۹۲ فقره ، کارآفرین با ۲ هزار و ۷۹۵ فقره ، اقتصاد نوین با ۲ هزار و ۵۰ فقره ، گردشگری با یک‌هزار و ۴۸۸ فقره ، ایران زمین با یک‌هزار و ۱۵۲ فقره ، خاورمیانه با ۷۴ فقره و مسکن با ۳۰ فقره است .

  وی تأکید کرد : بانک سامان در سال گذشته تعهد کرده بود تا تسهیلات ودیعه مسکن را به‌طور کامل پرداخت کند و تمامی تلاش خود را در پرداخت کامل واحدهای معرفی شده انجام دهد که هم اکنون و طبق آمارها از ۷ هزار و ۹۷۴ واحدی که به بانک سامان معرفی شد این بانک به تقریباً نیمی از تعهد خود پایبندی نشان داد و به ۴ هزار و ۲۹۵ نفر تسهیلات ودیعه مسکن را پرداخت کرد .

  خادمیان گفت : انتظار می‌رود تا در سال جدید تمامی بانک‌ها به‌ویژه بانک سامان در پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن همکاری بیشتری داشته‌ باشند .
  مطالب مرتبط

  پنج‌هزار و ۲۰۵ فقره تسهیلات ودیعه مسکن به مبلغ ۲۷۸ میلیارد و ۵۷ میلیون تومان به متقاضیان واگذار شد .

  |

  با توجه به تاکیدات مکرر رییس‌جمهور مبنی بر کاستن دغدغه‌های مردم در تامین ودیعه مسکن ، بانک مسکن با تمام توان و تلاش خود ، نسبت به پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به معرفی‌شدگان کمیته امداد امام خمینی(ره) ، مددجویان سازمان بهزیستی کشور و سایر متقاضیان محترم اقدام کرده است .

  |

  از تعداد افراد واجد شرایط شناخته شده تاکنون ۹۱۳ هزار و ۳۶۴ متقاضی حائز شرایط برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن به بانک‌های معرفی شدند که بانک‌ها تاکنون با ۳۹۲ هزار و ۳۰۳ متقاضی انعقاد قرارداد کرده‌اند .

  |

  پرداخت وام ودیعه مسکن منوط به دارا بودن سه شرط است و متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متأهل یا سرپرست خانوار بوده و در حال حاضر فاقد مالکیت باشند و همچنین دارای اجاره‌نامه رسمی و ثبت شده در سامانه املاک و مستغلات باشد .

  |

  قرار است وام ودیعه مسکن متقاضیان ساکن کلان‌شهرها از ۷۰۰ میلیون ریال به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و در شهرهای کوچک نیز از ۴۰۰ میلیون ریال به یک میلیارد ریال افزایش پیدا کند .

  |

  نظرات کاربران