در حال بارگذاری ...
 • تامین مالی پروژه‌های نهضت ملی مسکن از اهمیت ویژه ای برخوردار است

  پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری و دولت مردمی سیزدهم مبنی بر تامین مسکن حمایتی ویژه اقشار کم برخوردار ، این مسئله امروز در اولویت کاری مجموعه راه و شهرسازی استان قرار دارد و با امیدوارم با تعامل کلیه دستگاه های مرتبط بتوانیم در تولید مسکن استان جهت ایجاد کنیم .

  به گزارش پرتال بازآفرینی شهری ، معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی در جلسه شورای مسکن استان گفت : تامین مسکن حمایتی اولویت راه و شهرسازی آذربایجان شرقی است .

  جلسه شورای مسکن استان آذربایجان شرقی به ریاست ذاکری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی و با حضور معاون مسکن و ساختمان اداره کل ، مدیرکل بنیاد مسکن استان ، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند ، مدیران شرکت های خدمات رسان و سایر مدیران و کارشناسان مرتبط و اعضای شورای مسکن استان برگزار شد .

  در ابتدای جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه طرح نهضت ملی مسکن و پیشرفت عملیات اجرایی پروژه های استان توسط اداره کل راه و شهرسازی ، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شرکت عمران شهر جدید سهند ارائه شد .

  معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان گفت : پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری و دولت مردمی سیزدهم مبنی بر تامین مسکن حمایتی ویژه اقشار کم برخوردار ، این مسئله امروز در اولویت کاری مجموعه راه و شهرسازی استان قرار دارد و با امیدوارم با تعامل کلیه دستگاه های مرتبط بتوانیم در تولید مسکن استان جهت ایجاد کنیم .

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به اهمیت تامین مالی پروژه های نهضت ملی مسکن خاطرنشان کرد : با توجه به وجود برخی مشکلات در حوزه مالی بانک ها و از طرفی شروع فصل کاری جدید باید با پیگیری و هماهنگی موضوع با بانک‌ مرکزی موارد مرتبط و مشکلات در اسرع وقت رفع شود .

  ذاکری در مورد تامین خدمات زیربنایی پروژه های طرح نهضت ملی مسکن نیز گفت : در این حوزه اقدامات موثری انجام و گام های اولیه برداشته شده است و جهت سرعت بخشیدن به روند اقدامات تکمیلی ، دستگاه های خدمات رسان و متولی مرتبط در حوزه نهضت ملی مسکن باید اهتمام ویژه ای داشته باشند .
  مطالب مرتبط

  واگذاری و انتقال امتیاز مسکن ملی به غیر ، به صورت وکالتی فاقد وجاهت قانونی و غیرمعتبر است و بر اساس مقررات ، پیگرد قانونی داشته و در صورت مشاهده ، علاوه بر اقدام قانونی علیه افراد متخلف و لغو امتیاز متقاضیان ، با دفاتر ثبت اسناد و مشاورین املاک که در این فعالیت مشارکت دارند از ...

  |

  این اتفاق با توجه به ناآگاهی خریداران صورت‌ می‌گیرد ، لازم به ذکر است هر ایرانی تنها یکبار می‌تواند از امکانات و تسهیلات فرم ج یا همان امتیاز دولتی مسکن و زمین استفاده کند و در صورت فروش این امتیاز را برای همیشه از دست خواهد داد .

  |

  نکته قابل تأمل در اجرای این طرح همراهی و همکاری دستگاه‌های خدمات رسان استان در بخش‌های مختلف است که امید می‌رود با تداوم مسیر خدمت رسانی به مردم شاهد اتفاقات مبارکی در این حوزه باشیم .

  |

  طرح نهضت ملی مسکن یکی از طرح هایی است که تولید در آن با مشارکت مردم صورت می گیرد و می توان این طرح را نمونه ای بارز بر شعار سال ۱۴۰۳ که توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده است ، دانست چرا که نقطه آغاز و پیشرفت این طرح ، حضور و مشارکت مردم در پیشرفت پروژه هاست .

  |

  موضوع مکان یابی شهرک‌های مسکونی با جدیت در تمامی استان‌ها به‌ویژه مناطقی که میزان تقاضا بالاست پیگیری می‌شود .

  |

  نظرات کاربران